REKLAMA

Reklama

Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran

370

– Nie udało się wygrać z tym wszystkim, co dotknęło prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zmarł niedawno – powiedział dzisiaj przed godz. 15 przebywający w Gdańsku minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Po ataku Adamowicz był reanimowany, a następnie nieprzewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Tam przez pięć godzin trwała operacja. Prezydent Gdańska miał rany serca, przepony i narządów wewnątrz jamy brzusznej. Zmarł w szpitalu w poniedziałek po godz. 14.

REKLAMA

Jeszcze zanim do tego doszło Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro oraz Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak poinformowali o szczegółach śledztwa dotyczącego wczorajszego zdarzenia podczas XXVII Finału WOŚP w Gdańsku, gdzie doszło do ugodzenia nożem przemawiającego na scenie Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza.

– Zadaniem Prokuratora Generalnego jest zapewnienie, aby w tej sprawie prowadzone było rzetelne, profesjonalne śledztwo. Nadzór nad tym postępowaniem przekazałem swojemu zastępcy prokuratorowi Krzysztofowi Sierakowi, który jest w bieżącym kontakcie z prokuratorami prowadzącymi śledztwo – poinformował Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Reklama

REKLAMA