Parlamentarzysta z partii Orbana: Soros opłaca grupę cenzurującą Facebooka

István Hollik deputowany Fideszu – partii premiera Węgier Viktora Orbana powiedział, że Facebook korzysta z niemieckiej firmy medialnej sponsorowanej przez amerykańskiego miliardera żydowsko-węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa, która wprowadza cenzurę wśród konserwatywnych wpisów.

Zdaniem Hollika, Facebook wykasował grafikę przedstawiającą prezydenta Francji z dwoma młodymi Murzynami i zdjęcie premiera Viktora Orbana z najmłodszą wnuczką na rękąch. Była ona umieszczona na portalu 888.hu, który jest konserwatywny i udostępniona przez innych internautów.

Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz Facebook otwarcie podejmuje działania o charakterze politycznym. Czyni to, zlecając moderację i cenzurę spółce założonej przez George’a Sorosa – powiedział Hollik w rozmowie z dziennikarzami.

Firma, o której mówi Hollik to niemieckie Corrective Media, które podpisały umowę z Facebookiem na walkę z fake newsami w zasadach bezstronności. Według węgierskiego deputowanego, im bliżej wyborów do Parlamentu Europejskiego, tym bardziej strona proimigracyjna będzie wzmagać wysiłki celem marginalizacji środowisk konserwatywnych.

za: tvp.info

REKLAMA/Advertisement