Papież Franciszek nie przestaje szokować. Przeprasza muzułmanów za… agresję chrześcijan!

– Jesteśmy wezwani do tego, by uważać ich za partnerów w budowie pokojowej koegzystencji także wtedy, gdy dochodzi do wstrząsających epizodów z rąk grup fanatyków – stwierdził papież Franciszek mówiąc o muzułmanach. W przemówieniu na Papieskim Wydziale Teologicznym 21 czerwca papież zszokował katolików mówiąc o tym, jakoby wielokrotnie doświadczali przemocy z rąk chrześcijan.

– Odnoszę się zwłaszcza do wszystkich postaw agresywnych i wojennych, które naznaczyły w przestrzeni śródziemnomorskiej życie narodów określających się jako chrześcijanie – wypalił.

REKLAMA/Advertisement

– Należy tu wyliczyć zarówno zachowania i praktyki kolonialne, które ukształtowały obraz i politykę tych ludów, jak i usprawiedliwianie wszelkiego rodzaju wojen oraz prześladowań popełnionych w imię religii czy pod pretekstem czysto rasowym bądź doktrynalnym – dodał, jakoś zapominając o próbie podboju Europy choćby przez Arabów czy Turków, a także dodał, że “tych prześladowań dopuściliśmy się i my”.

Franciszek stwierdził, że teologowie powinni “pomóc Kościołowi i społeczeństwu obywatelskiemu”, a także zachęcać, aby narody “odrzucały wszelkie pokusy podboju i zamknięcia”. Szczególnie niepokojąco zabrzmiały słowa o prowadzeniu dialogu, by “stworzyć przyszłość naszych społeczeństw i naszych miast”. Zdaje się to współgrać z ideologią multikulturalizmu forsowaną przez światową lewicę.

za: DoRzeczy.pl