Państwo Izrael ukazuje światu polskich narodowców jako powstańców z getta warszawskiego!

Konto Muzeum Auschwitz jak dotąd bezskutecznie upomina oficjalne konto Państwa Izrael na Twitterze, które wczorajszą rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie w 1943 r. ilustruje zdjęciamia z powstania warszawskiego z 1944 r.

– Dziś przypada 77. rocznica powstania w getcie warszawskim, w której dzielni żydowscy mężczyźni i kobiety stawiali opór nazistom. Po miesiącu dzielnych walk powstanie zostało stłumione, a getto spłonęło – piszą Izraelczycy.

Ale najciekawsze jest to, że Żydzi popełnili błąd porównywalny do słynnej wpadki Brytyjskiej Partii Narodowej. W 2009  r. partia rozpoczęła akcję antyimigracyjną “Bitwa o Anglię”, m.in. używając plakatów przedstawiających zdjęcie brytyjskiego samolotu myśliwskiego Spitfire. Na zdjęciu przedstawiono jednak maszynę z legendarnego polskiego Dywizjonu 303; symbole rozpoznawcze oraz charakterystyczne godło pod kabiną – wizerunek Kaczora Donalda – wskazują, że pokazanego Spitfire’a używał Jan Zumbach.

A co mamy tutaj? Pierwsze z użytych zdjęć pochodzi  ze Śródmieścia Północnego, z ulicy Królewskiej. Widać na nim żołnierzy z kompanii “Anna” Batalionu “Gustaw”. Batalion został utworzony na bazie Narodowej Organizacji Wojskowej, konspiracyjnej organizacji wojskowej Stronnictwa Narodowego okresu II wojny światowej. Z karabinu mierzy żołnierz NOW kpr. Tadeusz Przybyłowski “Roma”, klęczy z pistoletem VIS kolejny żołnierz NOW ppor. Henryk Ożarek “Henio”. Autorem zdjęcia jest kolejny narodowiec Wiesław Chrzanowski “Wiesław”, działacz Młodzieży Wszechpolskiej, żołnierz NOW a w III RP pierwszy prezes Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego.

REKLAMA/Advertisement