Państwo Islamskie dokonało egzekucji 11 chrześcijan w pierwszy dzień Bożego Narodzenia [WIDEO]

Państwo Islamskie w Zachodniej Afryce (Islamic State in West Africa, ISWA) to używana od pewnego czasu przez muzułmańskich terrorystów nowa nazwa dla Boko Haram – zmilitaryzowanej organizacji ekstremistycznej powstałej w Nigerii, domagającej się wprowadzenia szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii (obecnie szariat jest oficjalnym prawem w północnych stanach z przeważającą populacją wyznawców islamu) i zakazania zachodniej oświaty.

ISWA, poprzez związaną z ISIS agencję prasową Amaq, opublikowała nagranie, w którym poinformowała o straceniu  11 chrześcijan w stanie Borno. Mordu dokonano w pierwszy dzień Bożego Narodzenia. 10 zostało ściętych a 1 zastrzelono. Rzekomo byli oni cywilami schwytanymi podczas poprzednich nalotów grupy terrorystycznej.

Wcześniej grupa terrorystyczna chciała wymienić porwane osoby na członków swojej siatki zatrzymanych przez siły rządowe. Jednak ta propozycja została odrzucona przez rząd. Islamiści stwierdzili, że egzekucja była częścią kampanii zemsty za śmierć lidera grupy terrorystycznej Abu Bakera al-Baghdadi, i rzecznika grupy Abu Hassana al-Muhajira. Według Amaq, niedawny wzrost liczby ataków ISIS w Syrii był częścią tej samej kampanii.

REKLAMA/Advertisement