REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Pabianice (łódzkie): Termomodernizacja szkół pod lupą CBA. “Kontrola jest w toku”.

575

Centralne Biuro Antykorupcyjne zajmuje się sprawdzeniem, czy w przygotowaniu prac termomodernizacyjnych w szkołach w Pabianicach doszło do zachowania wszystkich procedur. Przedstawiciele miasta przekazali odpowiednie dokumenty i czekają na wyniki kontroli.

– Tak, prowadzona jest kontrola dotycząca projektu termomodernizacyjnego – potwierdził sekretarz miasta Paweł Rózga, jednocześnie zapewniając, że nie jest to śledztwo. Przedstawiciel urzędu miasta zapewnił, że wydał oficerom Biura wszystkie potrzebne dokumenty, które poddane są teraz analizie.

Z informacji umieszczonych na stronie internetowej miasta wynika, że łódzka delegatura CBA już raz sprawdzała dokumenty dotyczące “zastosowania dialogu konkurencyjnego przy działaniach na rzecz efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej Pabianic”. – Wtedy przekazaliśmy informacje na ten temat, a teraz funkcjonariusze CBA przeprowadzili kontrolę – poinformował sekretarz Rózga.

Reklama / Advertisement

Informacje o kontroli w Urzędzie Miejskim w Pabianicach potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego:

– Rozpoczęliśmy kontrolę projektu dotyczącego finansowania, zaprojektowania i wykonania robót termomodernizacyjnych i budowlanych, zarządzania energią oraz utrzymania technicznego wybranych pabianickich obiektów oświatowych – poinformował.

– Kontrola jest w toku. Mamy trzy miesiące na jej zakończenie, a gdyby okazało się, że konieczne są dalsze czynności, to przed przedstawieniem protokołu – by kontrolowany mógł się odnieść do naszych ustaleń – szef CBA może przedłużyć ją maksymalnie o sześć miesięcy – zaznaczył i dodał, że prace prowadzone przez Pabianice są w realizacji w formule Partnerstwa publiczno-prywatnego i realizowane ze środków unijnych.

Reklama / Advertisement

za: polsatnews.pl

Reklama / Advertisement