Ostrygi też mają prawo do życia a jedzenie ryb to okrucieństwo – lewacka organizacja przekonuje do weganizmu

8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów. Z tego powodu znana radykalna organizacja People for the Ethical Treatment of Animals (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, PETA) apelowała o powstrzymywanie się od jedzenia… ostryg i ryb.

– Czy wiedzieliście, że niektóre z nich mogą żyć nawet 100 lat? Ostrygi i inne małże to zwierzęta zasługujące na naszą uwagę – napisano na Twitterze organizacji obok załączonego na temat ostryg filmu.

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement

Również “mordowanie ryb” zostało potępione.

– Musisz przestać jeść ryby. Jest to nie tylko okrutne, ale poza tym ocean każdego roku jest zanieczyszczany 700 tys. ton odpadków przetwórstwa rybnego – przekonują lewicowi aktywiści.

 

 

PETA wzywa również do zaprzestania kupowania naturalnych pereł.

REKLAMA/Advertisement

– Ponieważ perły naturalnie tworzą się tylko w jednej na 10 tys. ostryg, a tworzenie perły może trwać do trzech lat, hodowcy pereł opracowali proces zwany „hodowlą” lub “uprawą”, który pozwala im szybciej i taniej wykorzystywać ostrygi. Hodowanie polega na chirurgicznym otwarciu każdej muszli ostryg i włożeniu środka drażniącego do wnętrza (…) Mniej niż połowa ostryg jest w stanie przetrwać ten proces – czytamy i dowiadujemy się, iż niecni hodowcy męczą ostrygi a nawet zabijają te, które nie są im przydatne.

za: peta.org

Szwecja: “Obrońcy praw zwierząt” żądają zmiany nazwy ul. Rybackiej na ul. Przyjaciół Ryb