Ostrołęka: Dyrektor Centrum Kultury nie chciał wyświetlać “Kleru”, to nowy prezydent zwolnił go z pracy.

Nowy prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik (KWW Ostrołęka dla Wszystkich)zaczął swoje urzędowanie od pierwszych decyzji personalnych i od razu mają one wymiar wojny światopoglądowej. Zwolnił wieloletniego dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury Bogdana Piątkowskiego, bo jak informuje “Gazeta Polska Codziennie” ten nie zgodził się na wyświetlanie paszkwilanckiego i szkalującego Kościół Katolicki filmu “Kler”.

Obowiązki dyrektora ma przejąć kierownik kina “Jantar”, które podlega pod OCK. Wkrótce ma zostać ogłoszony konkurs na nowego dyrektora. Dziennikarze GPC próbowali skontaktować się z nowym prezydentem Ostrołęki, ale ten odesłał ich do kontaktu z sekretariatem. Sprawę tę skomentował poseł PiS Arkadiusz Czartoryski:

REKLAMA/Advertisement

– Ta decyzja została podjęta przez obecnego prezydenta. Nowe władze mogą mieć własną opinię co do kierowników różnych jednostek i to jest naturalne. Jednak sytuacja, w której odwołano dyrektora Piątkowskiego, jest niecywilizowana! To człowiek, który pracuje w OCK od 1986 r. Całe swoje dorosłe życie zawodowe poświęcił na rzecz ostrołęckiej kultury. Pełnił tę funkcję przy prezydentach z różnych opcji politycznych. Okoliczności odwołania – bez rozmowy z załogą, bez propozycji innego stanowiska w OCK i bez żadnych wyjaśnień – są skandaliczne. Nie w takiej cywilizacji żyjemy – mówi parlamentarzysta.

GPC podaje, że spory entuzjazm widać na portalu Moja-Ostroleka.pl, który opublikował obszerny artykuł uderzający w byłego dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury. Pod tekstem pojawiały się wulgarne komentarze pod adresem Bogdana Piątkowskiego, które nie zostały usuwane przed administratorów.

REKLAMA/Advertisement

Kulik o fotel prezydenta Ostrołęki ubiegał się po raz drugi. Cztery lata wcześniej przegrał w drugiej turze z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Januszem Kotowskim. Do tej pory był radnym. Stoi na czele struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

za: niezalezna.pl

REKLAMA/Advertisement