REKLAMA

REKLAMA

Kenia: Trwa atak terrorystyczny na 5-gwiazdkowy hotel w Nairobi [WIDEO]

2664

Pięciogwiazdkowy kompleks hotelowy, w którym zwykle zamieszkują obcokrajowcy, stał się celem ataku niezidentyfikowanych jeszcze sprawców w stolicy Kenii, Nairobi.

Na razie oczywistym odniesieniem jest zamach terrorystyczny rozpoczęty 21 września 2013 r. przez somalijskich islamistów z ugrupowania Asz-Szabab. Zamachowcy wdarli się do centrum handlowego Westgate Mall w Nairobi około południa czasu miejscowego, gdzie wzięli zakładników. Atak był odwetem za działania wojsk kenijskich w Somalii. Kryzys zakładników trwał do 24 września 2013 r., kiedy obiekt został odbity przez siły bezpieczeństwa. Zginęło łącznie 71 osób, a 175 zostało rannych.

REKLAMA

Co najmniej dwie eksplozje, po których nastąpiła ostra strzelanina, były usłyszane dzisiaj ok. godz. 14 w kompleksie w dzielnicy Westland, w której mieści się hotel Dusit oraz biura.

Świadkowie mówią, że widzieli czterech uzbrojonych mężczyzn wchodzących na teren kompleksu. Pojazdy płoną na parkingu. Ludzie są ewakuowani. Policja odgrodziła teren i próbuje uratować uwięzionych w środku.

Ferdinand Omondi z BBC mówi, że szef kenijskiej Dyrekcji ds. Dochodzeń w sprawach karnych, George Kinoti, jest na miejscu, by poprowadzić operację.

REKLAMA

Kobieta pracująca w sąsiednim budynku powiedziała agencji informacyjnej Reuters:

– Właśnie zaczęłam słyszeć strzały, a potem widziałam ludzi uciekających i podnoszących ręce do góry, a niektórzy wbiegali do banku, by ukryć się i ocalić życie.

REKLAMA

REKLAMA