Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nie broni katolików obrażanych przez Nergala [WIDEO]

Minęły już dwa dni od zamieszczenia przez Adama Darskiego “Nergala” materiału w którym obrażał on nie tylko katolików, ale wszystkich chrześcijan, umieszczając figurę ukrzyżowanego Chrystusa na sztucznym członku. Tak czuły na wszelkie przejawy “ksenofobii” Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w tej sprawie dziwnie milczy.

Na profilu facebookowym Ośrodka co chwila pojawiają się zdjęcia osób prywatnych, które w ocenie Ośrodka posługują się mową nienawiści, zasługują na publiczne potępienie. Cały czas o rasizm, faszyzm, ksenofobię pomawiane są organizacje narodowe czy też politycy wywodzący się z tych organizacji. Jeden pojedyńczy wpis opublikowany gdzieś w sieci ze strony osoby nieznanej urasta w oczach kierujących Ośrodkiem do rangi jakiegoś ogromnego przestępstwa. Tymczasem osoba publiczna, jakim jest Adam Darski, nie zainteresowała Ośrodka. Na stronie facebookowej Ośrodka ma żadnej wzmianki o tym, że Ośrodek zgłosi sprawę do prokuratury, jak to czyni w każdej innej błahej sprawie, angażując bezsensownie wymiar sprawiedliwości.

To milczenie nie jest dziwne, bowiem założyciele tego Ośrodka, Rafał G. (który w 2016 roku usłyszał wyrok 4 lat więzienia za oszustwa finansowe) oraz Konrad Dulkowski, który stoi obecnie na czele tego Ośrodka, sami dokonywali podobnych działań. Ludzie deklarujący walkę z ksenofobią sami są po prostu ksenofobami nienawidzącymi wszystkiego tego co katolickie. Dali temu wyraz w roku 2014, kiedy prowadząc w Białymstoku Teatr TrzyRzecze, postanowili odczytać w tym teatrze tekst sztuki “Golgota picnic”.

Ani Rafał G., ani Konrad Dulkowski nie zważali na to, że mogą tym być urażeni katolicy. Nie uszanowali głosu mieszkańców Białegostoku, którzy w dniu zapowiadanego odczytu przyszli protestować pod Teatr TrzyRzecze. Uznali, że mają jako “artyści” prawo do obrażania katolików. Była to otwarta manifestacja nietolerancji. Dulkowski i Rafał G. włączyli się wówczas w ogólnokrajową akcję promowaną przez Gazetę Wyborczą, która na swoich łamach zamieściła cały tekst “Golgoty picnic”. Sztuka była wystawiana w wielu innych teatrach w całym kraju, pomimo tego, że również tam dochodziło to protestów.

Dulkowski i Rafał G. dużo mówią o islamofobii, antysemityzmie i pietnują takie postawy. Ale już inny stosunek mają do zachowań antychrześcijańskich, antykatolickich. W tym wypadku nie tylko są “tolerancyjni” dla takich zachowań, ale sami podejmują działania, których celem jest obrażanie ludzi wyznających wiarę katolicką i nie reagują na głosy sprzeciwu ze strony katolików, czyli ze strony ludzi i organizacji przez nich obrażanych.

Na zdjęciu: Adam Darski “Nergal” oraz Konrad D. i Rafał G. prowadzący OMZRiK /fot. YouTube, Facebook

REKLAMA/Advertisement