Organizator demonstracji w Waszyngtonie: Jeżeli Donald Trump nie wycofa ustawy 447, to Polonia może na niego nie zagłosować [WIDEO]

– Nie chcemy dopuścić do tego, żeby cokolwiek było uzgadniane o nas, ale bez nas. I stąd prawdopodobnie będzie duża akcja na temat tego, co my mamy zrobić w momencie, w którym przyjdą wybory (…) wybory amerykańskie – powiedział reporterowi RMF FM Janusz Sporek, współorganizator wczorajszej demonstracji #STOP447 w Waszyngtonie i znany w polsko-amerykańskim środowisku muzyk, dyrygent i promotor muzyki polskiej. – Bo przecież nas jest dużo, politycy wiedzą. I chodzi ta teoria, że Polonia pomogła wygrać wybory Donaldowi Trumpowi.

– Czyli sugeruje pan, że Polonia mogłaby nie zagłosować ponownie na Donalda Trumpa, gdyby okazało się, że ta ustawa wciąż miała obowiązywać. Gdyby do 2020 r. prezydent Donald Trump nie wycofał tej ustawy? – zapytał red. Paweł Żuchowski, odnosząc się do daty wyborów prezydenckich.

WAŻNE! Jeśli obchodzi Cię sprawa ustawy 447, posłuchaj apelu szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

 

– Niekoniecznie, że Polonia będzie głosować nie na Trumpa, ale jeżeli np. Polonia w ogóle nie pójdzie do wyborów, to co się wtedy stanie? To będzie trochę tak jak bojkot jakichś towarów w sklepach. No trochę to może być bolesne – wyjaśnił Sporek.

– Taką wiadomość chcecie przekazać Donaldowi Trumpowi, żeby ona do niego dotarła? – spytał dziennikarz radia

REKLAMA/Advertisement

– On to już raczej wie, dlatego, że taka wiadomość już była na Federal Plaza w Nowym Jorku. Myślę, że Donald Trump to wie – stwierdził amerykański Polonus.

REKLAMA/Advertisement

 

 

REKLAMA/Advertisement