Orędzie Wałęsy ws. reformy sądownictwa: “Posłuchajcie raz jeszcze elektryka!”

Posłowie opozycji mieli szansę zablokować ustawę dyscyplinującą sędziów, nazywaną przez opozycję “kagańcową”.  Okazało się jednak, że zawiodła obecność na posiedzeniu Izby. Tym bardziej, że brakło aż  34 posłów PiS. Gdyby zjawiło się 11 posłów z KO i 12 z Lewicy, to partia rządząca byłaby w kropce.

Temat jest wałkowany od rana jak Polska długa i szeroka. Swoją diagnozę sytuacji przedstawił też były prezydent i były lider “Solidarności”.

– Posłuchajcie jeszcze raz elektryka. Aby właściwie leczyć musi być właściwa diagnoza. W stosunku do J. Kaczyńskiego i PIS mamy niewłaściwą diagnozę – zaczął Lech Wałęsa.

– Musimy sobie uświadomić że mamy do czynienia nie z patriotyzmem, czy jakąś koncepcją, czy chęcią wyjścia z Unii. Mamy do czynienie z grupą, która tyle nagrabiła, tyle połamała prawa i wie że musi przegrać i stanąć przed nieuchronnym rozliczeniem, przed wolnymi, niezależnymi sądami, a także Trybunałem Stanu. Więc co robi ? destabilizuje wszystko co się da, szczególnie sądownictwo, przejmuje co się da i rozdaje co się da. W tych warunkach chce się ukryć i uniemożliwiać rozliczenie, które musi nastąpić – dodał.

Posłuchajcie jeszcze raz elektryka .Aby właściwie leczyć musi być właściwa diagnoza .W stosunku do J. Kaczyńskiego i…

REKLAMA/Advertisement

Gepostet von Lech Wałęsa am Donnerstag, 19. Dezember 2019