REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Orban się nie zatrzymuje! Koniec z gender na wyższych uczelniach.

769

Najnowszy “Monitor Węgierski” opublikował dekret premiera tego kraju Viktora Orbana, który zdecydował o likwidacji studiów gender na wszystkich wyższych uczelniach na terenie Węgier. Nowe prawo ma zacząć obowiązywać od 2019 roku.

Dekret premiera oznacza, że szkoły wyższe nie będą mogły już prowadzić naboru na studia gender. Kierunki te zostały usunięte z nowego spisu kwalifikacji uniwersyteckich:

– Naukę(…) będą mogli kontynuować studenci przyjęci na studia magisterskie nauk o płciach społecznych najpóźniej w procesie rekrutacyjnym 2018 r. – czytamy w rozporządzeniu premiera Orbana.

Reklama / Advertisement

Po takiej decyzji premiera lament podnieśli przedstawiciele Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego – uczelni będącej kuźnią lewicowych kadr i sponsorowanej hojnie przez amerykańskiego miliardera i spekulanta żydowsko-węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa:

– Raptem przestaliśmy istnieć. W węgierskim szkolnictwie wyższym rozpoczęła się nowa epoka – przyznaje Andrea Petoe z Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego.

Politycy rządu Viktora Orbana od miesięcy powtarzają, że gender nie jest żadną nauką, a tylko ideologią. W marcu. Bence Retvari – sekretarz stanu w ministerstwie zasobów ludzkich oświadczył, że: “Studia gender, tak samo jak marksizm-leninizm, można uznać bardziej za ideologię niż naukę”.

Z kolei w sierpniu polityk zaznaczył: „na wydział gender jest wyjątkowo mało chętnych, co już samo w sobie jest argumentem za jego likwidacją.(…) Wydział z ekonomicznego punktu widzenia nie jest racjonalny, mamy więc prawo sądzić, że utworzono go nie w reakcji na wymogi rynku i nie po to, by studenci uzyskali szybko wiedzę do bezpośredniego wykorzystania”.

Reklama / Advertisement

Dekret premiera Viktora Orbana będzie dotyczył dwóch uczelni na terenie tego kraju. Pierwszą z nich jest oczywiście Uniwersytet Środkowoeuropejski finansowany przez George’a Sorosa, a druga taka uczelnia to Uniwersytet im. Loranda Eoetvoesa w Budapeszcie.

za: wPolityce.pl

Reklama / Advertisement