Orban ostrzega przed unijnym “imperium” i imigrantami: Spychają rdzennych mieszkańców do roli mniejszości

Premier Węgier Viktor Orban w swoim przemówieniu w 62. rocznicę powstania węgierskiego z 1956 roku ostrzegł swoich rodaków przed “imperium” Unii Europejskiej oraz masowym sprowadzaniem islamskich imigrantów. Powiedział, że przybysze z Afryki i Azji “spychają rdzennych mieszkańców Europy do roli mniejszości”.

Premier Orban zarzucił Unii Europejskiej osłabianie państw narodowych i budowę “imperium”. Bronił on chrześcijańskiego charakteru Węgier oraz stwierdził, że UE kierowana jest przez ludzi “którzy chcą europejskiego imperium” rządzonego “nie przez wybranych przez narody przywódców, ale przez biurokratów z Brukseli”.

REKLAMA/Advertisement

Szef rządu w Budapeszcie ostrzegł także przez budową mieszanego społeczeństwa “mieszanego” mówiąc o tym, że islamska inwazja sprowadza Europejczyków do roli ludzi drugiej kategorii:

– Coraz więcej mężczyzn w wieku poborowym przybywa do Europy i powoli, ale zdecydowanie spychają rdzennych mieszkańców Europy do roli mniejszości. Siły proimigracyjne celowo nie bronią granic kontynentu.

REKLAMA/Advertisement

– Proimigracyjni politycy chcą wielokulturowych, mieszanych społeczeństw bez narodów, chcą sojuszu z ponadnarodowymi ośrodkami władzy oraz koalicji z finansowymi spekulantami – stwierdził i przywołał postać amerykańskiego spekulanta żydowsko-węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa.

za: onet.pl