Onet uderza w Ziobrę. Czy rozbije to jedność Zjednoczonej Prawicy?

Sprawa “afery KNF” stała się pożywką dla mediów lewicowo-liberalnych. Już widać, że tego tematu media te długo nie odpuszczą PiS-wi i całej Zjednoczonej Prawicy.

O tym, że tak będzie z pewnością i w jakim kierunku pójdą medialne ataki, mówi lead z Newslettera Andrzeja Stankiewicza, zamieszczony na Onet.pl.

REKLAMA/Advertisement

Afera KNF zelektryzowała opinię publiczną. Pytania są dziś trzy. Czy afera uderzy w Glapińskiego? Czy afera uderzy w Ziobrę? I czy uderzy w Biereckiego? Do tej pory szef prokuratorów Zbigniew Ziobro bronił senatora jak niepodległości. Jak będzie teraz? Ziobro sam ma kłopoty, bo premier chce się go pozbyć – pisze w Newsletterze Onetu Andrzej Stankiewicz.

Stankiewicz również nakreśla w jaki sposób i czyimi ludźmi miało się odbywać obsadzanie sektora finansowego.

Jak pisałem niedawno w Onecie, Glapiński wraz ze Zbigniewem Ziobrą oraz senatorem PiS Grzegorzem Biereckim – twórcą kas SKOK – stworzyli sojusz, który obsadzał instytucje finansowe swymi ludźmi. Kluczowy był w tej układance Chrzanowski, ich człowiek na czele Komisji Nadzoru Finansowego. Wszak to KNF ma decydujące zdanie w kwestiach personalnych w sektorze finansowym.

I chociaż tekst jest pozornie wymierzony najbardziej w szefa SKOK-ów, to jednak Stankiewicz nagle do tego ogródka dorzuca wątek Ministerstwa Sprawiedliwości, co pokazuje, że na celowniku najbardziej znalazł się Zbigniew Ziobro.

REKLAMA/Advertisement

Problemy ma też podwładny Ziobry, najbardziej znany w Polsce wiceminister – Patryk Jaki. Jako wiceszef resortu sprawiedliwości, odpowiada m.in. za nadzór nad Służbą Więzienną.

Podczas gdy inne służby mundurowe zakończyły protest porozumieniem, SW ogłasza chorobowy bunt. “Do domu idziemy się ogolić, wykąpać, spojrzeć na śpiące dzieci, cudem będzie, jeśli zamienimy parę słów” – opowiadają o swojej służbie funkcjonariusze. Nie pomogło nawet zapewnienie Jakiego, że da im podwyżki.

Źródło: Onet.pl