REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Olsztyn: Sąd skazał Polaka za rozlepianie wlepek o treściach wymierzonych przeciw UPA i Stepanowi Banderze [WIDEO]

933

Robert D. z Olsztyna rozlepił tzw. wlepki o treściach wymierzonych przeciw UPA i Stepanowi Banderze (bynajmniej nie przeciw Ukrainie, a jedynie nazistowskim ludobójcom z czasów wojny). Ku swojemu zaskoczeniu został oskarżony przez Ukraińców i sprawa trafiła do sądu.

– Pan Robert został oskarżony o szerzenie nienawiści na tle narodowościowym. Ciężko się odnieść do zarzutów, bo nie ma szczegółowego uzasadnienia aktu oskarżenia. Ja nie wiem, w jaki sposób przekreślona twarz Stefana Bandery nawołuje do nienawiści. Na logikę, przekreślenie wizerunku zbrodniarza to przesłanie: nie chcemy, aby się to powtórzyło. To tak jakby został przekreślony wizerunek Hitlera, ale według prokuratora to nawołuje do nienawiści – skomentowała zarzuty zaraz po ich sformułowaniu obrońca oskarżonego adw. Monika Brzozowska – Pasieka.

Jak informuje portal MediaNarodowe.com, Robert D. został własnie skazany z art. 257 kk. za “nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym” na 6 miesięcy prac społecznych. Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama / Advertisement

Rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Damian Kita, był jednym z obserwatorów rozprawy w Olsztynie:

– Jak usłyszałem, że te zarzuty są odpowiedzią na to, że mieszkaniec Olsztyna rozkleił dosłownie kilka sztuk naklejek o tematyce antybanderowskiej w swojej okolicy, to póki nie zobaczyłem, że prokurator naprawdę je stawia, myślałem, że to jakaś fikcja – powiedział Kita.

za: medianarodowe.com

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Reklama / Advertisement