Dr Olszówka: Dokąd zmierza ten świat? Aborcja prawem człowieka? [WIDEO]

Jak mówił w programie Mediów Narodowych dr Marcin Olszówka – koordynator Zespołu Analitycznego Centrum Analiz Legislacyjnych Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, niedawna międzynarodowa konferencja nt. ludności i rozwoju (ICPD25) w Nairobi została zorganizowana w 25-lecie szczytu w Pekinie, na którym dyskutowano o podobnych kwestiach. Wtedy, dzięki m.in. Janowi Pawłowi II i dyplomacji watykańskiej bardzo wyraźnie w dokumentach watykańskich stwierdzono, że aborcja nie jest niczym dobrym a ONZ i państwa świata powinny dążyć do zmniejszenia liczby aborcji.

Dlatego zorganizowano w ostatnim czasie kolejny szczyt, by lewica mogła zmienić ten stan rzeczy.

– Organizatorzy szczytu liczyli na to, że uda im się po cichu wdrożyć przygotowane wcześniej ustalenia o uznaniu m.in. aborcji za prawo człowieka. Ten zabieg nie powiódł się, co jest jakimś sukcesem – powiedział dr Olszówka, podkreślając że wdrożona miała być cała, szeroka ideologia LGBT.

– Powolna narracja miękkiego prawa międzynarodowego, który nie jest wiążący – zaczyna przekonywać powoli trybunały międzynarodowe. Na przykład niektóre wyroki europejskiego trybunału praw człowieka są niepokojące – stwierdził prawnik.

REKLAMA/Advertisement