REKLAMA

REKLAMA

O’Leary zagroził wstrzymaniem lotów do i z Wielkiej Brytanii, by zmusić wyborców do “ponownego przemyślenia” Brexitu

814

Dyrektor generalny tanich linii lotniczych Ryanair, Michael O’Leary, zagroził “uziemieniem” samolotów firmy po tym, jak Wielka Brytania opuści ostatecznie UE, celem zmuszenia brytyjskich wyborców do “ponownego przemyślenia” Brexitu.

Znany ze swojego pro-unijnego nastawienia Irlandczyk powiedział, że chce uświadomić ludziom, że “nie będą już mieli tanich wakacji”. Dodał, że zamierza pokazać wyborcom, że zostali “okłamani” podczas kampanii referendalnej w 2016 roku. Przemawiając na konferencji szefów linii lotniczych w Brukseli, O’Leary powiedział:

– Myślę, że to w naszym interesie – nie przez długi czas – by samoloty zostały uziemione. Tylko tak możemy przekonać przeciętnego brytyjskiego wyborcę, że okłamano go podczas całej debaty o Brexit. Obiecano im, że mogą opuścić UE i wszystko pozostanie bez zmian. W rzeczywistości możesz opuścić UE. Tak, to twój wolny wybór, ale wszystko się zasadniczo zmieni.

Szef Ryanair ostrzegł, że po Brexicie nastąpi “prawdziwy kryzys”, ponieważ loty między Wielką Brytanią i UE napotkają na “bezprecedensowe zakłócenia”.

REKLAMA

za: irishpost.co.uk

REKLAMA