Ogromne długi alimenciarzy. Wynoszą ponad 11 mld złotych

– Alimentów nie płaci już prawie 282 tys. osób, a ich zaległości wzrosły do 11,4 mld zł – tak wynika z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor na koniec maja. W czerwcu do tej bazy trafiło 2261 dłużników.

– Z danych zgromadzonych w BIG InfoMonitor wynika, że na koniec maja br. prawie 282 tys. osób nie wywiązywało się z płacenia dzieciom alimentów. Zaległości z tego tytułu wynoszą już prawie 11,4 mld zł, a gminy współpracujące z rejestrem stale przekazują informacje o kolejnych dłużnikach – czytamy.

REKLAMA/Advertisement

– Czas pandemii nie spowodował zmniejszenia się liczby tych zgłoszeń. W pierwszym półroczu tego roku gminy dopisały prawie 14 tys. nowych dłużników alimentacyjnych. Liczba ta jest porównywalna do analogicznego okresu z ubiegłego roku. W czerwcu do bazy dłużników trafiło 2261 ‘alimenciarzy – napisano.

– Czas pandemii nie spowodował zmniejszenia się liczby tych zgłoszeń. W pierwszym półroczu tego roku gminy dopisały prawie 14 tys. nowych dłużników alimentacyjnych. Liczba ta jest porównywalna do analogicznego okresu z ubiegłego roku. W czerwcu do bazy dłużników trafiło 2261 ‘alimenciarzy – podano.