Ograniczenia w Wigilię. Rzecznik policji: “Policja będzie reagować na każde zgłoszenie”

– W kwestii limitu gości wigilijnych liczymy na samodyscyplinę, ale pamiętajmy, że inspektorzy sanitarni i policjanci zobowiązani są reagować chociażby w związku ze zgłoszeniami od innych osób – zapowiedział rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że policja może podejmować działania z własnej inicjatywy.

Zgodnie z absurdalnymi, rządowymi wytycznymi na Wigilię można zaprosić pięć osób spoza rodziny. Inspektor Ciarka liczy na samodyscyplinę Polaków:

– Nie chcemy przecież mieć do siebie złości w związku z tym, że zaraziliśmy bliskie nam osoby, a zakończyło się to tragicznie – wypalił i stwierdził, że policja ma obowiązek reagować w przypadku łamania obostrzeń.

– A takich zgłoszeń otrzymujemy dość dużo, co jest kolejnym przykładem tego, jak wielu naszych obywateli obawia się wirusa – dodał i powiedział: “Będziemy zwyczajnie reagować jak na inne zgłoszenia, czy z własnej inicjatywy”.

Ciarka dodał, że jeśli policja otrzyma zgłoszenie, że w danym budynku jest przekroczony rządowy limit biesiadników na wieczerzy wigilijnej, to funkcjonariusze “będą reagować”.

– Pamiętajmy, że policja będzie reagować na każde zgłoszenie dotyczące naruszenia zasad epidemiologicznych, również i w tym zakresie – zaznaczył.

REKLAMA/Advertisement