„Ogniem wszelką władzę!”. Antifa spaliła samochód posła partii prezydenta Emmanuela Macrona

Skrajnie lewicowa grupa anarchistyczna „Attaque”, jedna z najbardziej brutalnych wśród “antyfaszystów” we Francji, dokonała ataku na samochód posła należącego do partii La République En Marche prezydenta Emmanuela Macrona.

Podpalenie miało miejsce pod domem posła Erica Alauzeta w mieście Besançon we wschodniej Francji. Ogień rozprzestrzenił się też na inne pojazdy zaparkowane obok a należące do jego sąsiadów. Alauzet powiedział, że był „wstrząśnięty” i dodał, że atak nastąpił po co najmniej roku ciągłych prześladowań.

REKLAMA/Advertisement

– Przez rok byłem celem ciągłej agresji. Obrażano mnie w sieciach społecznościowych, otrzymywałem groźby, anonimowe listy – powiedział.

Antifa wzięła odpowiedzialność za atak dokonany w sobotni poranek i wydała oświadczenie, w którym napisała „Ogniem wszelką władzę! Za wolność!”.

REKLAMA/Advertisement

Kilku lokalnych polityków wsparło moralnie Alauzeta, w tym Ludovic Fagaut  z Republikanów i  członek Zgromadzenia Narodowego (RN) Jacques Ricciardetti.

– Przemoc, zastraszanie, pogrążenie Francji w chaosie. A co z delegalizacją grup anarchistycznych i skrajnie lewicowych? -zapytał narodowiec.

REKLAMA/Advertisement

Atak nastąpił jako kolejny przejaw nasilania się skrajnie lewicowego ekstremizmu Antifa w całej Francji w ostatnich tygodniach. W Paryżu śledczy odkryli m.in. chałupniczą fabrykę bomb. Aresztowano kilku lewaków za tworzenie materiałów wybuchowych.