REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Oficjalnie: Polska przeciwko porozumieniu z Marrakeszu. “NIE” dla globalnego zarządzania imigracją.

412

– Polska nie poprze Globalnego porozumienia na rzecz bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji – zdecydował dzisiaj polski rząd. Rada Ministrów, która obradowała w dniu dzisiejszym, oficjalnie przyjęła stanowisko w tej sprawie.

Gabinet Mateusza Morawieckiego zdecydował, że Warszawa jest przeciwko “Globalnego porozumienia na rzecz bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji” w czasie konferencji dotyczącej przyjęcia tego dokumentu planowanej na 10 i 11 grudnia w marokańskim Marrakeszu oraz podczas późniejszego głosowania podczas Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Komunikat Centrum Informacyjnego Rządu mówi, że

– Dokument nie spełnił postulatów Polski dotyczących potwierdzenia odpowiednio silnych gwarancji suwerennego prawa do decydowania o tym, kogo państwa przyjmują na swoim terytorium oraz rozróżnienia migracji legalnej i nielegalnej – czytamy.

Reklama / Advertisement

Do tego wskazano, że “obecne w ostatecznym projekcie sformułowania – szczególnie dotyczące kwestii rozróżnienia między migrantami legalnymi i nielegalnymi – mogą powodować znaczne trudności w interpretacji i implementacji porozumienia”.

W dzisiejszym komunikacie wydanym przez MSWiA zaznaczono, że porozumienie jest sprzeczne z priorytetami polskiego rządu, którymi są bezpieczeństwo polskich obywateli i utrzymanie kontroli nad przepływami migracyjnymi”.

Do wspomnianego wyżej paktu nie przystąpią również takie kraje jak Czechy, Węgry, Stany Zjednoczone i Austria. Premier Mateusz Morawiecki na początku listopada bieżącego roku informował, że prawdopodobnie również Polska dołączy do tego grona i dzisiaj stało się to faktem.

Reklama / Advertisement

za: polsatnews.pl

Reklama / Advertisement