Odpowiedź Trumpa, która zwiastuje wojnę: Przygotuj się Rosjo! Nasze rakiety nadlatują!

Nie trzeba było długo czekać na komentarz amerykańskiego prezydenta do oświadczenia rosyjskiego dyplomaty.

Czytaj: Ambasador Federacji Rosyjskiej w Libanie: Rosja będzie bronić Syrii, a obiekty ostrzeliwujące będą celami kontrataku
Na oficjalnym koncie Donalda Trumpa pojawiła się zdecydowana riposta.

REKLAMA/Advertisement

– Rosja obiecuje zestrzelić wszelkie rakiety wystrzelone w Syrię. Przygotuj się Rosjo, ponieważ one nadlatują (tu następuje kilka określeń mających podkreślić walory tej broni). Nie powinnaś być partnerem dla Zwierzęcia Zabijającego Gazem, który zabija swoich ludzi i cieszy się z tego! – pisze prezydent USA.

Przedstawiciel Rosji w Unii Europejskiej Władimir Cziżow ostrzegł Trumpa o “poważnych konsekwencjach”, jeśli jakikolwiek Rosjanin zostanie ranny lub zabity w wyniku ataku powietrznego na rozdarty wojną naród syryjski.

REKLAMA/Advertisement

– Rosja ostrzegła przedstawicieli USA, zarówno publicznie, jak i za pośrednictwem odpowiednich kanałów dyplomatycznych, w tym wojskowych, o poważnych konsekwencjach które mogą nastąpić po ewentualnych uderzeniach (w Syrii), gdyby rosyjscy obywatele byli zranieni lub zabici, przypadkowo lub nie – donosi rosyjska agencja prasowa TASS.

Tymczasem Andriej Krasow, zastępca przewodniczącego komitetu obrony rosyjskiej Dumy, ostrzegł Stany Zjednoczone, że Rosja uzna nalot lotniczy na Syrię za zbrodnię wojenną, poinformował agencja prasowa RIA Novosti.

REKLAMA/Advertisement