Odkrywca HIV i laureat Nobla w dziedzinie medycyny jest pewny, że koronawirus SARS-CoV-2 został stworzony przez człowieka

W przeciwieństwie do narracji, wg której wirus COVID-19 jest wynikiem naturalnej mutacji i że został przeniesiony na ludzi z nietoperzy przez łuskowce, prof. Luc Montagnier nie zgadza się z tą teorią i mówi, że wirus został stworzony przez człowieka.

Luc Montagnier jest francuskim wirusologiem, współodkrywcą HIV w 1983 r., laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Kierowana przez niego grupa badawcza, w której skład wchodziła Françoise Barré-Sinoussi wyizolowała wirusa zespołu nabytego niedoboru odporności, zwanego HIV. W październiku 2008 r. para naukowców została laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za ich wspólne odkrycie wirusa HIV. 

REKLAMA/Advertisement

Francuz twierdzi, że obecny koronawirus jest zmanipulowanym wirusem, który został przypadkowo uwolniony z laboratorium w Wuhan w Chinach. Mówi się, że chińscy naukowcy wykorzystali koronawirusy w swojej pracy do opracowania szczepionki przeciw AIDS. Uważa się też, że fragmenty RNA wirusa HIV znaleziono w genomie SARS-CoV-2.

– Wraz z moim kolegą, bio-matematykiem Jeanem-Claude Perezem (prowadzącym od lat badania nad kodami DNA – przyp. red.), dokładnie przeanalizowaliśmy opis genomu tego wirusa RNA – wyjaśnia Luc Montagnier, dodając że inni (np. indyjscy naukowcy) publikowali już analizy, które wykazały, że genom koronawirusa zawierał sekwencje innego wirusa… wirusa HIV ale zostali zmuszeni do wycofania się ze swoich odkryć pod naciskiem większości świata nauki.

REKLAMA/Advertisement

Zapytany, czy badany koronawirus może pochodzić od pacjenta, który w innym przypadku byłby zakażony wirusem HIV, dr Montagnier stanowczo zaprzeczył i oświadczył, że aby wstawić sekwencję HIV do genomu koronawirusa SARS-CoV-2, potrzebne są narzędzia molekularne, które można wykonać tylko w laboratorium.