Od północy nowe obostrzenia. Wychodzenie z domu pojedynczo. Obowiązkowe godziny dla seniorów w sklepach

– Po ostatnim weekendzie widać, że należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem – ogłosił wczoraj szef KPRM Michał Dworczyk.

Szczegóły ma dzisiaj ogłosić, po konsultacjach z lekarzami i ekspertami z Ministerstwa Zdrowia, premier Mateusz Morawiecki.

REKLAMA/Advertisement

Jednak po raz kolejny media dotarły do przynajmniej części szczegółów dotyczących obostrzeń już wcześniej. Jak podaje RMF, wejdą one w życie od północy. 

– W sklepie będzie mogło przebywać w danym momencie trzy razy więcej ludzi, niż jest w nim kas. Oznacza to, że jeśli w supermarkecie jest 20 kas, to zakupy będzie mogło robić w danej chwili maksymalnie 60 osób. A jeśli w osiedlowym sklepie jest jedna kasa, to będzie w nim mogło przebywać równocześnie tylko 3 klientów – informuje radio.

REKLAMA/Advertisement

Wprowadzane dotąd dobrowolnie przez niektóre sklep tzw. godziny dla seniorów przed południem będą obowiązkowe. Nie zrobimy wtedy zakupów, jeżeli nie mamy min. 60 lat.

Wyjście z domów możliwe będzie tylko pojedynczo. W przypadku rodzin trzeba będzie zachować dwumetrowy odstęp. Wyjątkiem jest wyjście z małym, niesamodzielnym dzieckiem oraz opiekowanie się osobami niepełnosprawnymi.

REKLAMA/Advertisement