Obywatele RP zakłócili Łódzki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych [WIDEO]

Łódzkie organizacje patriotyczne (Klub imienia Romana Dmowskiego, Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego, Ruch Narodowy, Prawica Rzeczypospolitej) organizowały dzisiaj wczesnym popołudniem kolejny Łódzki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Rozpoczęcie Marszu zaplanowano na godzinę 13:00 na Plac Wolności, skąd uczestnicy przeszli ulicą Pomorską pod Pomnik Ofiar Komunizmu przy alei Anstadta. Tam odbyła się stacjonarna część obchodów – przemówienia i składanie kwiatów.

– Chcemy przeciwstawić się pojawiającym się poglądom, nazywającym żołnierzy wyklętych bandytami, mordercami. Po zwycięstwie komunizmu w Polsce służby bezpieczeństwa zrobiły wiele, by inspirować rozmaite publikacje, przedstawiające żołnierzy wyklętych jako pospolitych przestępców i ta narracja nadal się przebija – powiedział Jan Waliszewski z Klubu im. Romana Dmowskiego.

Jak były to trafne słowa, niech świadczy fakt, że ponownie obchody usiłowali zakłócić lewacy z Obywateli RP. Już przy pierwszym skrzyżowaniu, z białymi różami w dłoniach i transparentem: “Bury nie jest bohaterem”, usiłowali zablokować pochód. Policja szybko usunęła zadymiarzy i marsz bez przeszkód kontynuowano.