REKLAMA

Reklama

Obrzydliwe słowa Śpiewaka! Jego zdaniem Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy

828

Wyjątkowo haniebnej i szkalującej polski naród wypowiedzi dopuścił się w czeskich mediach prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego. Pytany o kłamstwa i tezę wedle której “Polacy podczas II wojny światowej mieli zabić więcej Żydów niż Niemcy” odpowiedział twierdząco, że to “oczywisty fakt historyczny, czy raczej – rzecz niezwykle prawdopodobna”.

Przeprowadzający wywiad Daniel Kaiser sam był zaskoczony tymi bredniami i próbował bronić prawdy historycznej. Zdaniem Pawła Śpiewaka. Polacy zabili “zapewne większość z 200 tys. Żydów” – uciekinierów z gett, a 80 tys. Niemcy. Ponadto, w bezczelny sposób sugerował, że Polacy ratowali tylko zamożnych Żydów, którzy mieli  “dosyć pieniędzy, żeby zapłacić. Biedni nie mieli szans”.

REKLAMA

Kolejną, ohydną manipulacją była próba zaprzeczenia faktowi, że za pomoc w ratowaniu Żydów groziła śmierć. Zdaniem szefa Żydowskiego Instytutu Historycznego:

– Takich przypadków było tylko około tysiąca, częściej chodziło o więzienie czy wysłanie do obozu koncentracyjnego.

Reklama

Śpiewak w powyższym wywiadzie zaatakował również redaktora naczelnego “Do Rzeczy” Pawła Lisickiego oskarżając go o antysemityzm i próbując manipulować wypowiedziami dziennikarza na temat stanowiska Kościoła Katolickiego odniesieniu do Żydów. Warto dodać, że Żydowski Instytut Historyczny jest publiczną instytucją, która utrzymywana jest z pieniędzy wszystkich polskich podatników.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA