Obrońca praw zwierząt: Nie zabijajcie komarów i pozwólcie im pić swoją krew!

Aymeric Caron to znany francuski prezenter telewizyjny i działacz na rzecz praw zwierząt. Jest wegetarianinem od lat 90. XX wieku. W 2013 r. opublikował książkę o swoim zaangażowaniu zatytułowaną “Bez steków”, której sprzedano 30 tys. egzemplarzy. Pod koniec 2014 r. ogłosił, że został weganinem.

Kilka tygodni temu wezwał, aby ludzie nie zabijali komarów, ale zamiast tego pozwolili im się swobodnie kąsać i pić krew – jak to ujmuje Caron “oddawali krew”, porównując to do krwiodawstwa.

Caron dodaje, że owady zasysają ludzką krew, aby uzyskać białko na jaja. Walka z komarami powinna być “zawstydzająca dla antyspecystów, którzy zdają sobie sprawę, że są atakowani przez matkę próbującą odżywić swoje przyszłe dzieci”.

Antyspecyści (od angielskiego słowa “species” – gatunek) to ludzie sprzeciwiający się jakiejkolwiek “dyskryminacji” wobec innych gatunków, zwłaszcza zwierząt.

– Można uznać, że oddawanie krwi od czasu do czasu owadowi, który stara się tylko odżywić swoje dzieci, nie jest dramatem – mówi Caron.

Uważa, że wszystkie gatunki należy traktować jednakowo. Przekonuje dalej, że miłośnicy zwierząt powinni pozwalać owadom na gryzienie ich, z wyjątkiem kontynentów takich jak Afryka, gdzie ryzykowaliby śmiertelnymi chorobami, takimi jak malaria. W tych rejonach by uniknąć ugryzienia, Caron sugeruje stosowanie naturalnych środków odstraszających komary, takich jak sok cytrynowy lub olejek lawendowy.

REKLAMA/Advertisement

za: independent.co.uk