REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Obrażony po utracie przywództwa w Nowoczesnej zakłada “Plan Petru” i rzuca wyzwanie Morawieckiemu [WIDEO]

215
Słowa, które wygłosiła w wywiadzie dla “Polska The Times” nowa szefowa Nowoczesnej – Katarzyna Lubnauer okazały się prorocze.

– Deklarował, że chciałby przygotować gospodarczy „plan Petru”, który byłby konkurencją dla „planu Morawieckiego” – stwierdziła. – W założeniach przygotowanych przez obecnego premiera nie ma praktycznie silnego udziału podmiotów prywatnych w rozwoju Polski. To są propozycje takie etatystyczne, oparte na aktywności państwa, a nie tworzeniu możliwości dla przedsiębiorców. To zupełnie odwrotne do myślenia Nowoczesnej, partii wolnościowej, która uważa, że długookresowy wzrost gospodarczy i odporność gospodarki na kryzysy wynikają m.in. z usuwania przeszkód stojących przed przedsiębiorcami. Myślę, że Ryszard Petru chce pokazać tę różnicę.

Reklama / Advertisement

Dzisiaj o 12.00 Ryszard Petru zwołał konferencję prasową, ale TVN już rano podało nieoficjalnie iż dotyczyć ona będzie powołania stowarzyszenia o nazwie “Plan Petru”. Nie wiadomo, jak ułożą się stosunki nowej organizacji z Nowoczesną, ani czy jest to wstęp do budowy nowej partii.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmariusz.max.71%2Fvideos%2F744431939080555%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>

Dziennik Narodowy poleca