Obostrzenia nie dla policjantów. Funkcjonariusze z Poznania urządzili grilla nad jeziorem

Z całego kraju płyną doniesienia o mandatach nakładanych przez funkcjonariuszy Policji za wchodzenie do lasu, mycie samochodów czy wędkowanie. Można też zostać ukaranym np. za zbyt małą odległość od drugiej osoby. Wszystko to efekt obostrzeń nakładanych przez rząd. Mandaty są spore a w dodatku można liczyć na nawet 30 tysięczne grzywny w przypadku złamania kwarantanny.

Niektórzy policjanci uważają się za lepszych od reszty obywateli. Portal epoznan.pl zaalarmowany przez czytelnika doniósł o tym, że podczas wyjścia z domu w niedzielę poczuł zapach grillowanej kiełbasy nieopodal brzegu Jeziora Maltańskiego. Kiedy podszedł bliżej, zauważył grupę policjantów. Fakt zorganizowania pikniku potwierdziła poznańska policja.

– Ośmiu policjantów z ruchu drogowego opuściło swoje rejony służbowe, zjechali z różnych stron Poznania nad Maltę i rozpalili grilla w miejskim zieleńcu – powiedział rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak.

Zapewnił, że funkcjonariusze otrzymali 500-złotowe mandaty za “naruszenie rozporządzenia sprzed kilku dni, które zakazuje mieszkańcom gromadzenia się z powodu koronawirusa”.