REKLAMA

REKLAMA

Obcokrajowiec-terrorysta odbity w czasie doprowadzania do ośrodka dla cudzoziemców. Policja z Żar ćwiczy się na taką ewentualność.

1595

Policjanci przyjęli komunikat o ucieczce mężczyzny doprowadzanego do ośrodka dla cudzoziemców. Pojazd, którym się poruszał wraz z dwiema zamaskowanymi i uzbrojonymi osobami, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Natychmiast rozstawiono posterunek blokadowy, wykorzystując w tym celu kolczatkę. Policjanci przerwali ucieczkę i zatrzymali zbiegów. To scenariusz ćwiczeń dowódczo -sztabowych realizowany przez funkcjonariuszy z żarskiej komendy.

Piątek (30 listopada) godzina 10.00, dyżurny żarskiej jednostki przyjmuje zgłoszenie o napadzie na konwój, który realizowali funkcjonariusze Straży Granicznej. Dwie osoby uzbrojone i zamaskowane odbijają konwojowanego do ośrodka dla cudzoziemców, nielegalnie przebywającego w Polsce mężczyznę. Według posiadanych informacji należy on do ugrupowania wspierającego działalność terrorystyczną. Komunikat o zaistniałym zdarzeniu trafia do wszystkich patroli. Dyżurny zarządził działania blokadowe. Jeden z patroli przekazuje informację o niezatrzymaniu się do kontroli pojazdu, którym ucieka zbieg. Na trasie ucieczki kolejne patrole ustawiają posterunek blokadowy wykorzystując w tym celu kolczatkę i przerywają ucieczkę , zatrzymując trzy osoby.

REKLAMA

Takie działanie przewidywał scenariusz ćwiczeń sztabowych w, których uczestniczyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Działania przeprowadzono pod kierownictwem I Zastępcy Komendanta powiatowego Policji w Żarach podinsp. Tomasza Białka. Celem piątkowego przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności praktycznych w dziedzinie organizacji i prowadzenia działań oraz doskonalenie poziomu wyszkolenia ćwiczących.

Po zakończonych ćwiczeniach omówiono procedury stosowane podczas takiej sytuacji, a także wymieniono spostrzeżenia w związku z problemami jakie mogą powstać w związku z tego typu zdarzeniami.

Foto: Lubuska Policja

REKLAMA

za: policja.pl

 

Jakubiak ojcem opatrznościowym prawicy? Patlewicz pyta: „Czy Polacy znów dadzą się oszukać?” [WIDEO]

REKLAMA

 

Od wczesnego ranka setki karetek pogotowia blokują plac w Paryżu. Dołączają do nich taksówki [WIDEO]

REKLAMA