REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Obchody Chanuki w Sejmie: “To światło jest symbolem naszej chęci bycia razem”

737

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w środowe popołudnie w gmachu Sejmu odbyły się uroczystości z okazji żydowskiego święta Chanuka. Stronę rządową reprezentowali czołowi politycy PiS: wicemarszałek Sejmu Beata oraz ministrowie Marek Suski, Jarosław Sellin, Adam Lipiński i Krzysztof Ardanowski, który należy również do Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej.

Ze strony żydowskiej byli: Naczelny Rabin Izraela Dawid Baruch Lau, wiceambasador Izraela ​Tal Ben-Ari Yaalon, rabin Szalom Dow Ber Stambler – przewodniczący Centrum Żydowskiego Chabad-Lubawicz Polska.

– Każdego roku w gmachu polskiego parlamentu wspólnie zapalamy chanukowe świece, których światło symbolizuje pokój, tolerancję i wolność. To wyjątkowe święto, a spotkania w Sejmie z tej okazji stały się już piękną i trwałą tradycją – powiedziała wicemarszałek Mazurek.

Reklama / Advertisement

– Nasza tysiącletnia historia pokazuje wspólne dla obu narodów umiłowanie wolności – te słowa z okolicznościowego listu premiera Morawieckiego odczytał minister Suski.

– To nie jest zwyczajne spotkanie. To światło jest symbolem naszej chęci bycia razem. Powinno świecić cały czas – dodał Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce.

Świece zapalili wspólnie wicemarszałek Beata Mazurek, Dawid Baruch Lau oraz Szalom Dow Ber Stambler.

Reklama / Advertisement

Foto: Kancelaria Sejmu/Marta Marchlewska

za: sejm.gov.pl

Dr Krajski: Mateusz Morawiecki to kontakt sekty Chabad Lubawicz na Polskę [WIDEO]

Reklama / Advertisement