REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

O. Rydzyk o tym, co łączy go z założycielem partii Ruch Prawdziwa Europa

215

Na początku tego miesiąca pojawiła się informacja, iż europoseł i historyk dr hab. Mirosław Piotrowski złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie wniosek o rejestrację nowej partii politycznej “Ruch Prawdziwa Europa”.

Polityk prowadzi wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, współpracuje z „Naszym Dziennikiem”, Telewizją Trwam i Radiem Maryja jako felietonista w audycji “Myśląc Ojczyzna” – dlatego nowe ugrupowanie zostało okrzyknięte w mediach “partią Rydzyka”.

Sam dyrektor toruńskiej rozgłośni katolickiej do tej pory nieszczególnie chciał wypowiadać się na ten temat. Dzisiaj jednak w należącym również do toruńskiego koncernu medialnego “Naszym Dzienniku” ukazał się jego komentarz.

Reklama / Advertisement

– Każdy człowiek ma prawo organizować się z innymi dla dobra wspólnego, w tym celu powinien wchodzić w różne organizacje. Święty Jan Paweł II w adhortacji „Christifideles laici” wyraźnie mówi, żeby ludzie tworzyli partie dla dobra wspólnego, żeby nie zniechęcali się różnymi ludzkimi brakami, niedoskonałościami, tylko byli uczniami Chrystusa – mówi zakonnik. – Europa nie jest Chrystusowa, odchodzi od Chrystusa. Europa idzie absolutnie w kierunku lewactwa, neomarksizmu.

– Co nas łączy z panem profesorem? – wyjaśnia związki z prof. Piotrowskim. – To, że wykłada w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, spełnia posługę myślenia przez swe wystąpienia w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Wiem, że rodzina pana profesora jest katolicka, ma porządnych rodziców, jedna siostra jest karmelitanką klauzurową, druga urszulanką szarą. Ja pana profesora nie kanonizuję, ale dziękuję mu za to, co robi, i życzę mu dobrze. Niech politycy ze sobą rozmawiają, niech wspólnie budują.

za: naszdziennik.pl

Reklama / Advertisement