O. Rydzyk krytykuje PiS i TVP: “Poważnie wątpię, czy tzw. prawica chce pchnąć naprzód projekt lepiej chroniący ludzkie życie” [WIDEO]

– Poważnie wątpię, czy tak zwana prawica chce pchnąć naprzód projekt lepiej chroniący ludzkie życie. [.] Jeśli chcieliby to zrobić, to zrobiliby to już dawno – powiedział na antenie Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja. – Odnoszę wrażenie, że nie ma takiej woli generalnie. Tak to widzę, tak odbieram. I bardzo wielu tak to odbiera. Nie wiem na pewno, jeżeli by chciano to zrobić, to by już dawno, by to zrobili.

– Pan Bóg upomina się, zwłaszcza o tych najbardziej bezbronnych, o tych, którzy nie potrafią się bronić czy to będą dzieci, czy starsi – dodał.

Zakonnik skrytykował też TVP.

– Czy ona jest prorodzinna? Czy ona wychowuje do miłości prawdziwej, do rodziny, czy to jest tylko hedonizm i zabawiać tych ludzi? – zapytał.

W zeszłym tygodniu Sejm zajął się obywatelskim projektem “Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się blisko 800 tys. Polaków. Posłowie zdecydowali, że projekt zostanie skierowany do Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

REKLAMA/Advertisement