Nowy świadek ws. brutalnego zabójstwa nastolatki. Za tę zbrodnie skazano Tomasza Komendę.

Jak informuje “Fakt”, prokuratorzy, którzy prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa 15-letniej Małgosi – za co niesłusznie skazany był Tomasz Komenda, który za kratkami spędził 18 lat życia, są blisko rozwiązania tej mrocznej tajemnicy. Dziennik ustalił, że śledczy dotarli do nowego świadka, który pracował w feralnej dyskotece w Miłoszycach i może mieć wiedzę kluczową dla sprawy.

W areszcie przebywa obecnie dwóch podejrzanych o brutalny gwałt i morderstwo nastolatki. Są to Ireneusz M. oraz Norbert B., którzy oskarżeni są o te zbrodnie, która wydarzyła się w noc sylwestrową 31 grudnia 1996 roku i 1 stycznia 1997 roku. Oprócz ich śladów, znaleziono wskazówki mówiące o obecności trzeciej osoby.

REKLAMA/Advertisement

Ireneusz M. był uczestnikiem dyskoteki – aresztowanym w czerwcu 2017 roku. Z kolei B. był w czasie tej imprezy ochroniarzem, który dostał się w ręce policjantów przed kilkoma tygodniami. Prokuratorzy mieli dotrzeć do kolegi ochroniarza.

– Z pewnością się znali, bo osoba, którą udało się odnaleźć pracowała w klubie Alcatraz podczas tego tragicznego sylwestra. Nie można jednoznacznie wskazać, czym dokładnie się zajmowała – mówi w rozmowie z “Faktem” osoba znająca kulisy śledztwa.

REKLAMA/Advertisement

Dziennik ustalił, że śledczy od kilku miesięcy poszukiwali tego mężczyzny, a informator gazety dodaje, że wyemigrował on do Stanów Zjednoczonych, a udało się go odnaleźć dzięki portalom społecznościowym. Na tę chwilę wiadomo, że świadek zza Oceanu potwierdził, że posiada wiedzę o tej tragedii i chętnie podzieli się nią z prokuratorami. W tej chwili ustalany jest termin przesłuchania.

za: fakt.pl