REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Nowy singiel poświęcony Leonowi Wesołowskiemu ps. Huragan”, “Wichura” [WIDEO]

670

Prezentujemy wam trzeci singiel z nadchodzącego albumu Alpha “Wichura”. Jest to historia Żołnierza Wyklętego – Leona Wesołowskiego z Wrześni, dowódcy legendarnego “Zielonego Trójkąta”. Walcząc o wolną Polskę za czasów komuny, był torturowany i został zamordowany przez Urząd Bezpieczeństwa(UB). Chwała Bohaterom !

Na terenach Sokołowa Podlaskiego działał w tamtejszej organizacji podziemnej “Miecz i Pług”, do której wstąpił na przełomie 1942/43 roku. W 1945 r. udał się w swoje rodzinne strony i tam utworzył nowy oddział wojskowy, który miał na tych terenach przygotowywać grunt pod ewentualne ogólnonarodowe powstanie przeciwko ludowej władzy.

Oddział przyjął nazwę “Zielony Trójkąt” i działał m.in. w rejonie Wrześni, Konina i Jarocina. Wesołowski wpadł w pułapkę w jednej z kamienic Strzelna. Dom został zamknięty i otoczony przez UB i MO. Podczas wymiany ognia Leon postrzelił jednego ubeka i sam został ranny w lewe ramię. Ostrzeliwał się, aż ciało odmówiło mu posłuszeństwa. Ubecy w akcie zemsty zostawili go rannego na ulicy. Konającego funkcjonariusz UB dobił kolbą pistoletu.

Reklama / Advertisement

Wokal: Opolak, Sova & Egon
Tekst: Opolak, Sova & Egon
Podkład: Payman
Mix/Mastering: Nestor
Wideo: Michał Patecki
Reżyseria: Zbysław Kaczmarek

Reklama / Advertisement