Nowy Jork: W katedrze zatrzymano mężczyznę z benzyną i zapalniczkami.

– Mężczyzna z dwoma kanistrami benzyny został zatrzymany w środę wieczorem po wejściu do nowojorskiej katedry św. Patryka na Manhattanie – poinformowała policja.

37-letni mieszkaniec stanu New Jersey zatrzymany został przez ochronę po wejściu do świątyni, która jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków Nowego Jorku. Następnie ochrona zawiadomiła policję, a potem funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do aresztu.

REKLAMA/Advertisement

Zdaniem policji człowiek ten miał przy sobie 15 litrów benzyny, dwie butelki innego palnego płynu, a także dwie zapalniczki. W tej chwili nieznane są zamiary tego człowieka, ale nie da się nie szukać analogii z wydarzeniami z poniedziałku, kiedy w niejasnych dotąd okolicznościach spłonęła słynna katedra Notre Dame.

Katedra Świętego Patryka to największa neogotycka świątynia katolicka w Ameryce Północnej. Położona jest przy Piątej Alei, pomiędzy Pięćdziesiątą i Pięćdziesiątą Pierwszą Ulicą w sercu dzielnicy Midtown, naprzeciw Centrum Rockefellera. W 1976 r. katedra została wpisana do oficjalnego rejestru zabytków. W 2006 r. w nawie bocznej katedry poświęcono kaplicę Matki Bożej Częstochowskiej. Poza reprodukcją obrazu w kaplicy znajdują się obrazy i figury Świętych: Kazimierza, Faustyny, Jadwigi, Maksymiliana Kolbe i Stanisława Kostki.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl