Niemiecka propaganda robi swoje! Zaledwie połowa Polaków popiera reparacje od Niemiec …

Najnowszy sondaż dotyczący tematu reparacji wojennych, o które Polska ma wystąpić i domagać się od Niemiec zapłaty za zbrodnie, morderstwa i zdewastowanie kraju podczas II wojny światowej pokazuje jak bardzo Polacy ulegają proniemieckiej propagandzie.

Temat reparacji wrócił podczas ubiegłorocznego przemówienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w lipcu 2017 mówił, że Polska nigdy nie zrzekła się odszkodowań należnych nam od Niemiec. Zespołem parlamentarnym działającym w tej sprawie kieruje poseł Arkadiusz Mularczyk, a politycy partii rządzącej utrzymują, że nie jest to tylko gra obliczona na “użytek wewnętrzny”.

Z kolei Berlin jak mantrę powtarza, że temat ten jest zamknięty. Wtórują mu media, które w Polsce w ogromnej mierze są zdominowane przez niemiecki kapitał i niestety osiągają swoje cele. Zaledwie niespełna połowa Polaków – 49 proc. według sondażu SW Research wykonanego dla “Rzeczpospolitej” popiera starania o reparacje od Niemiec. Przeciwko temu rozwiązaniu jest 24 proc. badanych, a 27 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie.

Można powiedzieć, że Niemcy odniosły sukces, bo w porównaniu z badaniem z listopada 2017 roku liczba zwolenników reparacji spadła o pięć punktów procentowych. Wtedy dążenia do wypłaty odszkodowań przez Berlin chciało 54 proc. Polaków.

Takie wyniki mogą być szokujące, ale warto zdać sobie sprawę, że polskie media są zdominowane przez niemiecki kapitał, który oczywiście ma narodowość. Niestety, Prawo i Sprawiedliwość nie wiedzieć czemu wycofało się z projektu repolonizacji mediów odkładając go na kolejną kadencję. Tym samym rządzący dają wolną rękę niemieckiej dominacji w mediach i to z pewnością negatywnie wpłynie na myślenie i świadomość Polaków.

za: wp.pl

REKLAMA/Advertisement