REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Niemiecka nastolatka wyrzucona z konkursu poezji! Powodem antyimigrancki wiersz o nożowniku …

1003

Ida Marie Müller – 14-letnia dziewczynka z Niemiec wygłosiła na lokalnym konkursie poetyckim antyimigrancki wiersz, który został przyjęty z największym aplauzem i oklaskami. Mimo tego, nastolatkę wykluczono z konkursu , a powodem była oczywiście polityczna poprawność.

Konkurs poetycki został zorganizowany w Speyer, w południowo-zachodnich Niemczech. Była to, według lokalnych mediów, elementem antyrasistowskiego przedsięwzięcia. 14-latka jest córką Nichole Höchst – działaczki antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD).

Tematem wiersza nastolatki był atak imigranckiego nożownika. Organizatorzy nie przyjęli w ogóle do konkursu tej poezji, mimo, że była najbardziej oklaskiwaną uczestniczką. Ida Marie nie była dopuszczona do ceremonii rozdania nagród.

Reklama / Advertisement

Żeby tego było mało, niemiecką nastolatkę oskarżono o szerzenie poglądów propagowanych przez AfD w czasie konkursu poezji. Swoją córkę broniła matka, która umieściła wpisy na portalach społecznościowych oraz umieściła zdjęcie, które dokumentowało pomazany dom rodzinny dziewczyny po występie na konkursie z komentarzem: „Współcześni naziści obsmarowują domy innych ludzi” – czytamy.

W wierszu dziewczyny można było przeczytać między innymi: „Mężczyzna przybywający z bardzo daleka wpadł w ręce przemytników, bez paszportu i telefonu komórkowego. Dotarł na naszą uświęconą niemiecką ziemię. Ponieważ nie mógł znaleźć dziewczyny, pomógł sobie nożem”. 

Reklama / Advertisement

za: tvp.info

Reklama / Advertisement