Niemcy: Tunezyjski imigrant atakował maczetą i siekierą w autobusie miejskim w Augsburgu

Policja aresztowała wczoraj 27-letniego tunezyjskiego imigranta w bawarskim Augsburgu po tym, jak zaatakował dwie osoby maczetą i siekierą.

Tunezyjczyk rozpoczął swój atak około czwartej nad ranem we wtorek. Najpierw zaatakował autobus przewożący kierowców lokalnego przedsiębiorstwa komunikacyjnego na poranne zmiany, rozbijając przednią szybę siekierą. Kierowcy udało się odjechać i poinformować policję o ataku bez odniesienia obrażeń.

REKLAMA/Advertisement

Kilka minut później imigrant zaatakował inny autobus i zagroził kobiecie po rozbiciu bocznych szyb pojazdu.

Według gazety “Augsburger Allgemeine” 28-letni mężczyzna próbował skonfrontować się z migrantem i został uderzony maczetą w głowę. Mimo odniesionych obrażeń udało się mu obezwładnić napastnika i przytrzymać go, dopóki nie pojawiła się policja.

REKLAMA/Advertisement

Tunezyjczyk został aresztowany, a następnie umieszczony w ośrodku psychiatrycznym. Jego 28-letnia ofiara i pogromca został zabrany do lokalnego szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają życiu. Tunezyjczyk ma pozostać pod opieką psychiatryczną. Ma mu zostać postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, a także obrażeń ciała i zniszczenia mienia.

Szaleńczy rajd miał miejsce niecały rok po tym, jak imigrant syryjski zranił czterech funkcjonariuszy policji w Augsburgu po rutynowej kontroli tożsamości.

REKLAMA/Advertisement