Niemcy: słynna rodzina miliarderów wspierała III Rzeszę. Korzystali też z niewolniczej pracy.

Heinrich Himmler (left) and Adolf Hitler (third from left) observe Stormtroop maneuvers in January 1941.

Słynna rodzina Reimannów będąca właścicielem JAB Holding, który ma udziały w wielu firmach produkujących znane produkty jak pasta do zębów Colgate czy kawa Jacobs, jest dzisiaj na czołowkach gazet.. Dziennik “Bild” opublikował informacje, że podczas II wojny światowej Reimannowie wspierali reżim III Rzeszy finansowo oraz korzystali z pracy więźniów tego państwa. Reimannowie zapowiedzieli przekazanie 10 milionów dolarów na cele charytatywne.

Albert Reimann i jego syn o tym samym imieniu, którzy kierowali fabryką w Ludwigshafen w 1932 roku wstąpili do narodowo-socjalistycznej partii NSDAP i wsparli finansowo to ugrupowanie. W fabryce wykorzystywani byli jeńcy wojenni z Rosji i Francji, a szefostwo miało znęcać się nad nimi fizycznie. Z kolei kobiety były wykorzystywane seksualnie w willi Reimannów.

Co ciekawe, po zakończeniu II wojny światowej alianci uznali, że nie odbiorą majątku tej rodzinie i zostali określeni oni mianem “biernych uczestników” III Rzeszy. Albert Reimann zmarł w 1953 roku, a jego syn w 1983 roku. Odnaleziono ich listy kierowane do jednego z najbliższych współpracowników Adolfa Hitlera – Heinricha Himmlera. W owych pismach przemysłowcy opowiadali za rasizmem i antysemityzmem.

Członkowie rodziny Reimannów, którzy żyją do dziś starają się zapewniać, że w domu nie mówiło się o II wojnie światowej.

– Wszyscy byliśmy zawstydzeni i biali jak ściana – powiedział Peter Harf, rzecznik prasowy rodziny reagując na publikację dziennika “Bild”. W tej chwili przygotowywany jest raport dotyczący współpracy Reimannów z III Rzeszą. Obecnie majątek tej rodziny jest szacowany na 33 miliardy euro.

za: polsatnews.pl

REKLAMA/Advertisement