Niemcy: Służby szukają czterech niedoszłych islamskich zamachowców. Chcieli zaatakować na lotnisku.

Niemiecka policja poszukuje czterech osób, które podejrzewane są o przygotowywanie zamachu na lotnisku w Stuttgarcie. Dzisiaj doszło do przeszukań kilku mieszkań, a wczoraj ogłoszono alarm w 14 niemieckich portach lotniczych.

Prokuratura w Stuttgarcie podjęła dochodzenie przeciwko czterem osobom, które zostały zidentyfikowane i obserwowały wczoraj tamtejsze lotnisko. Z nagrań monitoringu wynika, że niedoszłych zamachowców interesowały procedury bezpieczeństwa i kontroli.

REKLAMA/Advertisement

Do tej pory przeprowadzono kilka przeszukań w mieszkaniach na terenach Badenii-Wirtembergii i Nadrenii Północnej-Wesfalii. Prokuratorzy uznali, że poszukiwani mieli zamiar przygotować i przeprowadzić zamach terrorystyczny. Szef MSW Badenii-Wirtembergii Thomas Strobl potwierdził, że związani są oni z radykalnymi wyznawcami islamu. Jeden z poszukiwanych, pochodzący z Maroka jest na liście islamistów uznawanych za zagrożenie.

On i jego syn zostali w zeszłym tygodniu zauważeni na paryskim lotnisku Charles’a de Gaulle’a. Robili tam zdjęcia z ukrycia z samochodu na numerach rejestracyjnych z Akwizgranu w Niemczech. Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer przyznał, że zagrożenie zamachami w Niemczech jest wysokie, ale nie chciał siać paniki.

REKLAMA/Advertisement

– Czujność to najlepszy środek prewencyjny – stwierdził polityk, który cytowany był przez agencję informacyjną dpa. Minister zapewnił, że służby na wszystkich lotniskach za Odrą postawiono w stan gotowości.

za: tvp.info

REKLAMA/Advertisement