Niemcy: Dwaj podejrzani o morderstwo Polki w Berlinie zatrzymani. Nie podano ich narodowości.

Dwaj podejrzani o zabójstwo 25-letniej Wiktorii S. są w rękach niemieckiego wymiaru sprawiedliwości. Poinformowała o tym prokuratura generalna w Berlinie. Stołeczny urząd podaje, że do zatrzymań doszło w środę i czwartek (2 i 3 stycznia).

Mężczyźni są obecnie poddani przesłuchaniom, a podejrzani są o zabójstwo 25-letniej Wiktorii S. – zamordowanej 27 grudnia w Berlinie strzałem w głowę. Policja nie chce podawać ani szczegółów śledztwa, ani narodowości zatrzymanych. Do zdarzenia doszło na ulicy Oderstrasse, gdzie we wrześniu zastrzelono Nidala R. – członka arabskiego klanu, a sprawców do tej pory nie wykryto.

REKLAMA/Advertisement

Wiktoria K. – Polka mieszkająca w stolicy Niemiec została zamordowana strzałem z bliskiej odległości w dzielnicy Neukoelln niedaleko Siegfriedstrasse. W tej okolicy są budynki mieszkalne, infrastruktura sportowa, a także warsztaty samochodowe. W nocy miejsce to jest zwykle opustoszałe. Pogotowie wezwał anonimowy informator, ale lekarze mimo operacji nie zdołali uratować młodej kobiety.

Służby szukają świadków zdarzenia – tych, którzy widzieli kiedyś Wiktorię S. Opisywana jest w niemieckiej prasie jako “ładna, rudowłosa kobieta o poważnym spojrzeniu”. Policja już wykluczyła związek tej tragedii ze wspomnianymi wyżej porachunkami arabskich gangów. Zastanawiający jest fakt zatajania narodowości i szczegółów śledztwa …

REKLAMA/Advertisement

za: dw.com.pl