Niemcy coraz częściej odwiedzają Polskę. “Bo jest bezpiecznie”

W 2018 roku nasz kraj awansuje w rankingu najchętniej odwiedzanych przez Niemców krajów z dotychczasowego 9. na 7. miejsce. W ten sposób Polska wyprzedzi Francję i Holandię – wynika z analizy przygotowanej przez zespół Urlaub i Reisen.

Wśród najczęściej wymienianych powodów, dla których zachodni sąsiedzi odwiedzają nasz kraj, jest wysoki poziom prywatnych usług medycznych przy przystępnych cenach, jak na zaodrzańskie kieszenie, oraz poczucie bezpieczeństwa. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się także polskie uzdrowiska oraz rodzime wybrzeże bałtyckie. Starsi Niemcy na swój urlop coraz częściej wybierają i tak już popularne za Odrą Mazury. Tutaj bez obaw o atak terrorystycznych czy napaść imigrantów mogą wypocząć sobie w spokoju na łonie natury.

Jak pokazują dane Ministerstwa Sportu i Turystyki, w pierwszym półroczu 2017 roku liczba niemieckich turystów wzrosła o 3,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Polskę odwiedziło więc od stycznia do czerwca ub.r. aż 6,5 mln Niemców.

Jesteśmy przekonani, że trend ten utrzyma się, a nawet ulegnie dynamicznemu przyspieszeniu, patrząc na dotychczasową politykę niemieckiego rządu…

za: dw.com

REKLAMA/Advertisement