Niemcy: Afrykański imigrant katował 5-letnią pasierbicę młotkiem, pasem, kijem i ….

5-letnia Amie (imię zmienione, ze względu na dobro dziecka) niemal codziennie doświadczała przemocy ze strony ojczyma. 37-letni imigrant Mamadou G. bił ją młotkiem, pasem i kijem.

I chociaż winę udowodniono mu bezspornie, to “tata” został przez sąd okręgowy w Berlinie skazany za ” maltretowanie, ciężki uszczerbek na zdrowiu i zaniedbanie obowiązków rodzicielskich” na dwa lata więzienia … w zawieszeniu.

REKLAMA/Advertisement

– Nie była to łatwa decyzja. Zdjęcia ran dziecka nie mogę wyjść z mojej głowy – mówił przy ogłaszaniu wyroku sędzia. – W psychice dziewczynki doszło do dramatycznych zmian psychologicznych.

Dziewczynka mieszka teraz ze swoim młodszym bratem w rodzinie zastępczej. Oszczędzono jej rozprawy w sądzie, ale stało sie to kosztem łagodniejszej kary dla oprawcy.

REKLAMA/Advertisement

Obrońca skazanego przyznał, że jego klient korzystał z praktyk stosowanych w rodzinnej Gambii. Kraj ten, chociaż w 90 % muzułmański, notuje duże wpływy pradawnych wyznań animistycznych. Zdaniem wyrodnego ojczyma, córka była nieposłuszna, gdyż opanował ją demon. Bicie według zaleceń rytuału Juju miało go wypędzić.

Jak ustalono w trakcie śledztwa, Mamadou G. bił dziecko w/w narzędziami, oblewał w nocy we śnie zimną wodą, a w dzień -wrzącą.

REKLAMA/Advertisement

za: bild.de