REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Niemcy: Afrykańscy migranci zaatakowali załogę karetki pogotowia. Lekarzowi złamali szczękę i wybili zęby

1199

Dwóch migrantów z Afryki zaatakowało załogę karetki pogotowia w Ottobrun koło Monachium w Bawarii. Lekarz ma złamaną szczękę, urazy mózgu i stracił kilka zębów, donosi “Abendzeitung”.

Pojazd podjechał do ambulatorium na Ottostrasse aby pomóc ratownikom i członkom straży pożarnej Ottobrunn, którzy przywieźli tam rannych z wypadku. W tym momencie 20-letni afrykański imigrant zaatakował pojazd i wrzucił pełną butelkę whisky przez okno po stronie pasażera pojazdu z odległości około półtora metra.

Butelka uderzyła lekarza siedzącego w samochodzie i wybiła mu kilka zębów. Medyk ma również złamaną szczękę, urazowe uszkodzenia mózgu i cięcia na twarzy spowodowane odłamkami szkła. Sanitariusz, który prowadził pojazd, doznał lekkich cięć od odprysków butelki.

Reklama / Advertisement

Agresywny duet to 17-letni Etiopczyk i 20-letni Erytrejczyk. Przed napadem mężczyźni po godzinie 20 chcieli wejść do ośrodka młodzieżowego w Ottobrunn z wózkiem wypełnionym napojami alkoholowymi. Kiedy nadzorca zablokował im wejście, Murzyni zaatakowali go, a potem uciekli. Później zaatakowali ambulans. Zostali aresztowani, ale nie bez trudu gdyż dostali wsparcie od innych migrantów. Po krótkiej bijatyce dokonano jeszcze kilku kolejnych aresztowań.

za: merkur.de

Reklama / Advertisement