Nielegalni imigranci szturmują granice Polski! Grupa Wietnamczyków zatrzymana w Augustowie …

Szesnastu Wietnamczyków zatrzymały polskie służby podczas kontroli łotewskiego busa w Augustowie w województwie podlaskim. Zostali oni przekazani służbom litewskim – informują we wspólnym komunikacie podlaska Straż Graniczna oraz KAS.

Dzisiaj rano wspólny patrol SG i służby celno-skarbowej zatrzymał do kontroli busa z Łotwy. Po chwili okazało się, że jego kierowca, 28-letni bezpaństwowiec na stałe mieszkający na Łotwie wiózł w części bagażowej kilkunastu nielegalnych imigrantów. Było to dwunastu mężczyzn w wieku 18-35 lat oraz cztery kobiety w wieku 18-29 lat. Żadna z tych osób nie posiadała dokumentów, które uprawniają do wjazdu do Polski.

Udziel wsparcia dwóm dzielnym pielgrzymom

– Zostały zatrzymane za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak, cudzoziemcy zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji – powiedziała Alina Grygorowicz z Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku. Kierowca busa otrzymał zarzuty organizowania nielegalnego przekraczania granicy oraz pomocnictwa i grozi mu do 8 lat więzienia.

Jest to już kolejna próba przemycenia nielegalnych imigrantów, do jakiej doszło w Podlaskiem. Przed trzema tygodniami w Budzisku w estońskiej ciężarówce również próbowano przemycić Wietnamczyków; 20 osób – kobiety i mężczyzn w wieku 14-38 lat. W tym roku Straż Graniczna na terenie województwa podlaskiego zatrzymała już kilkanaście grup nielegalnych imigrantów, w sumie około 90 osób.

Foto: Podlaski OSG

za: polsatnews.pl

Udziel wsparcia dwóm dzielnym pielgrzymom