Nielegalni imigranci sami wezwali do siebie policję, bo przemarzli ukrywając się w ciężarówce-chłodni

Jak informuje “Brussels Times”, belgijska policja w Geel w prowincji Antwerpia uwolniła ośmiu migrantów, którzy weszli do ciężarówki chłodni, w której mieli zamiar dotrzeć do wymarzonej Wielkiej Brytanii. Nietypowe jest to, że funkcjonariusze pojechali tam po otrzymaniu telefonu alarmowego od samych obcokrajowców.

– Wszystko zaczęło się od połączenia telefonicznego z wnętrza chłodni – powiedział Joris Jutten z lokalnej policji. – Ktoś zadzwonił na numer alarmowy, aby powiedzieć, że są w niej zamknięci.

Policja wykorzystała informacje z masztów GSM do zlokalizowania źródła połączenia – parku kontenerowego na zachodniej obwodnicy Geel. Tam policja znalazła ciężarówkę zarejestrowaną w Hiszpanii. Z pomocą straży pożarnej otworzono ciężarówkę i znaleziono ośmiu migrantów zdrętwiałych z zimna.

REKLAMA/Advertisement

Cała ósemka została zabrana do szpitala. Sześciu zostało później zwolnionych, a dwóch poddano dodatkowemu leczeniu z powodu hipotermii. Ostatecznie mężczyźni, wszyscy z Bliskiego Wschodu, zostali zatrzymani przez policję.

Policja będzie teraz także próbowała wyśledzić kierowcę ciężarówki, który zniknął. 

REKLAMA/Advertisement