Niedoszły islamski terrorysta w rękach ABW. “Deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu”

Jak informuje PAP, Mikołaj B. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Człowiek ten posługiwał się imieniem Mohammed i chciał przeprowadzić zamach terrorystyczny. Sąd już nakazał trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który wcześniej leczony był psychiatrycznie.

Informacje te potwierdził Stanisław Żaryn – rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego:

REKLAMA/Advertisement

– Zatrzymany jest obywatelem polskim, członkiem społeczności muzułmańskiej w Warszawie. Nieoficjalnie posługuje się imieniem Mohammed – powiedział Żaryn.

– Z materiałów ABW wynika, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. Zamach miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej – wynika z ustaleń śledczych – dodał rzecznik Mariusza Kamińskiego.

REKLAMA/Advertisement

B. został zatrzymany jako podejrzany o przygotowanie na terenie Polski przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Został on doprowadzony przez ABW do mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

– Prokurator przedstawił Mikołajowi B. zarzut zagrożony karą od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że B. pozostanie w areszcie na trzy miesiące – zaznaczył Stanisław Żaryn. B. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

za: onet.pl

WAŻNE! Jeśli obchodzi Cię sprawa ustawy 447, posłuchaj apelu szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement