Niebezpieczne dane: 1/4 przestępców z rejestru pedofilów nieuchwytna dla służb.

– Służby nie wiedzą, gdzie przebywa co czwarty przestępca seksualny, który jest w publicznej bazie – czytamy w dzisiejszej “Rzeczpospolitej”.

– Rejestr Sprawców na Tle Seksualnym – od stycznia dostępny w internecie – miał za zadanie zwiększyć kontrolę nad pedofilami, którzy po opuszczeniu więzienia wracają do społeczeństwa – pisze dziennik.

REKLAMA/Advertisement

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiadał jakiś czas temu, że pedofile muszą liczyć się z “bardzo surowymi konsekwencjami”. Gazeta przytacza dane z rejestru; znajduje się w nim 768 nazwisk i fotografii złoczyńców, którzy popełnili gwałty na dzieciach poniżej 15. roku życia oraz dopuścili się takich czynów ze szczególnym okrucieństwem.

– Podane są miejsca ich przebywania. Kłopot w tym, że – jak wyliczyła »Rz« – aż przy 190 nazwiskach jest adnotacja: »wezwany do potwierdzenia miejsca pobytu« (46 osób) lub »w trakcie weryfikacji« (144 osoby). To oznacza, że blisko 25 proc. pedofilów jest poza kontrolą służb i nie wiadomo, gdzie przebywają – pisze gazeta.

REKLAMA/Advertisement

Link do rejestru.

za: polsatnews.pl

REKLAMA/Advertisement